خبر و تحلیل های ورزشی
 

این آقای حاج محمد مایلی کهن هم آدم خاصی با خصوصیات ویژه و منحصر بفرد است. تقریبا سعی می کند که بیشتر بر خلاف جریان آب شنا بکند و خود را بعنوان یک منتقد صادق و بی غل و غش در جامعه و بخصوص در ورزش معرفی نمایدو اگر مصاحبه های این مربی و پیشکسوت دوست داشتنی فوتبال و باشگاه پیروزی در دو سه سال اخیر مورد بررسی قرار گیرد کاملا مشخص می شود که وقتی حرکتی ، اقدامی و کاری در حوزه فوتبال بخواهد انجام پذیرد و سنگ زیر بنای آن گذاشته شود این جناب وارد عمل می شود و لب به انتقاد باز می کند و بدین صورت به چهره روز ورزش تبدیل می گردد و عکس و مصاحبه هایش زینت بخش صفحات روزنامه ها و مجلات ورزشی می شود.

تا همین جند ماه پیش در ارتباط با تیم پیروزی موضعگیری شفاف و روشنی نمی کرد . او در همین مدت نخواست پیروزی را آنچنانکه هست در بوته نقد قرار دهد و در مورد آن اظهار نظر بکند . اگر حافظه ام خوب یاری نماید حتی در مواقعی با ایجاد حاشیه در روابط خود و دایی به نحوی بر علیه پیروزی اقدام کرده و در ایجاد حاشیه در اطراف تیم دخیل بود و حتی به طرق مختلف پارسال کریم انصاری فرد را به پرسپولیس نداد و قیمتی برای آن تعیین کرد که از عهده پرسپولیس پرداخت آن خارج بود اما اینک که علی دایی به عللی مختلف از تیم کنار گذاشته می شود و ار طرف دیگر به همت اسطوره فوتبال ایران و پیروزی کانون پیشکسوتان پرسپولیس تشکیل می شود و همه آنهایی که به نحوی به این تیم خدمت کرده اند در زیر یک سقف جمع می شوند و می خواهند خاطرات خوش گذشته را زنده کرده و حتی برای خرید امتیاز تیم اعلام آمادگی می نمایند به یکباره مایلی کهن دو آتشه تر از دیگر پرسپولیسی ها قدم پیش می گذارد و لب به انتقاد می گشاید و از همه جیز و همه کس شاکی می شود و بلافاصله با حبیب کاشانی دست بیعت می دهد و حکم مدیریت فنی تیم را دریافت می کند و به این ترتیب مشکل بیکاری خود در فصل آینده را حل می نماید.

باز اگر درست به خاطر بیاورم تا همین چندی پیش وقتی از او در ارتباط با پرسپولیس می پرسیدند و سوال می کردند اتفاق افتاده است که با چهره ای عبوس و گرفته گفته است که آقا اصلا من پرسپولیسی نیستم و در این تیم توپ نزده ام ولی الان گوشه ای از سرنوشت تیم را به دست می گیرد و خود را عاشق سینه چاک و واله و شیدای پرسپولیس قلمداد می کند.

این جناب مایلی کهن در حوزه فوتبال عجب افکاری دارد ادعا می کند که کسی که مثلا یک سال در پرسپولیس بوده نمی توان چنین فردی را پیشکسوت پرسپولیس تلقی کرد و یا اگر کسی بازیکن تیم نبوده اصلا پیشکسوت نیست و نمی توان او رادر خانواده پرسپولیس راه داد ولی می توان به آقای مایلی کهن که معمولا کمتر نظرات و عقاید دیگران را قبول می کند یاد اوری کرد که افرادی مانند عابدینی ها ، غمخوارها ، انصاری فر ها و پروین ها تلاش کردند و منابع مالی تامین نمودند  و گاهی از جیب و سرمایه خود خرج کردند تا پرسپولیس و پرسپولیسی ها استوار شدندو امروز این تیم بدین مرحله رسیده است و شما هم مدیریت فنی آن را قبول کرده اید.

 اگر آقای مایلی کهن منتقدی صادق و بی غل و غش می باشدچرا نمی آیدتا دلایل تعویض یک مربی را که در دو سال متوالی مقام قهرمانی برای باشگاه به ارمغان آورده است را مورد نقد قرار دهدو دیگر اینکه به نظر وی عضویت آقای بیژن ذولفقار نسب در کمیته فنی تیم در حالیکه لباس مربیگری استقلال را بر تن کرده است بدون اشکال و ایراد می باشد ولی شرکت فردی مانندعابدینی که یکی از بهترین مدیران عامل این باشگاه در طول حیات خود بوده است سر تا پا اشکال می شود و سوال آخر اینکه اگر آقای مایلی کهن از طرف حبیب کاشانی دعوت به همکاری نمی شد باز این حرف ها را بر زبان جاری می کرد نمی دانم ، شاید من اشتباه می کنم.

 

  نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

چندی پیش مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد با شرکت 177 کشتی گیر در شهرستان ساری با شکوه هر جه تمامتر برگزار شد.

اکثریت سرمایه های کشتی ایران برای پوشیدن پیراهن تیم ملی و سبقت گرفتن ازدیگرحریفان و رقبا با آمادگی کامل بر روی تشک قدم گذاشتند و طی دو روز دیدارهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتند.مرور اسامی حاضرین در این رقابت ها که می توان آن را اوج و قله رقابت های کشتی در داخل کشور به حساب آورد نشان می دهد که کشتی استان ما فاصله بسیاری با دیگر استان ها دارد چرا که در بین 177 کشتی گیر حاضر در این رقابت ها حتی یک نفر از استان اردبیل حضور نداشته است و این نشان می  دهد که کشتی آزاد اردبیل برای رسیدن به هدف که همانا حداقل شرکت یک نفر از این استان در رقابت های نهایی انتخابی تیم ملی است از دیگر استان ها فاصله بسیاری دارد که پر کردن این فاصله با شرایط موجود کاری نشدنی به حساب می آید.

امکان آن وجود دارد که برخی این خرده را بر ما بگیرند که مگر در سال های اخیر سابقه حضور یک نفر در تیم ملی کشتی آزاد را داشته است که امروز چنین ادعایی مطرح می شود . طرح این سئوال ،سئوالی بجا می باشد ولی اگر در سال های بعد از انقلاب استان نماینده ای در تیم ملی بزرگسالان نداشته اما در نوجوانان و جوانان حرف هایی برای گفتن داشته است که می توان به نمونه هایی از جمله قهرمانی احمدی و پارسی در رقابت های جهانی نوجوانان اشاره کرد. از طرف دیگر در سال های  اخیر و بخصوص در دو سال گذشته مسئولین کشتی و بخصوص رئیس محترم هیات مدام ادعا کرده است که بر روی نونهالان ،نوجوانان و جوانان سرمایه گذاری خاصی انجام پذیرفته و با همکاری آموزش و پرورش نسبت به استعداد یابی در سطح مدارس اقدام شده است و مفتخر است که همه خانواده کشتی را دور هم جمع نموده است و اگر این ادعا درست باشد حداقل اثرات این دو سال کوشش را باید در رقابت های نوجوانان و جوانان شاهد باشیم و حداقل این انتظار وجود دارد که در رقابت های قهرمانی کشور جوانان و نوجوانان ،کشتی گیران اردبیل مقام های شایسته ای کسب کرده و از سکوهای افتخار بالا بروند و در برخی از اوزان تیم های ملی توجوانان و جوانان قدرت نمایی کنند که متاسفانه چنین نبوده است یعنی خروجی آن همه ادعا برای کشتی اردبیل تقریبا چیزی در صفر بوده است.

درست در همین ایامی که در سایر استان های کشور ، کشتی گیران در سایه تلاش و کوشش کادرهای فنی و روسای هیات ها برای حضوری آبرومندانه در رقابت های ساری آماده می شدند و بر روی سایت های مختلف از جمله ادارات کل تربیت بدنی استان ها خبرهای متعددی از آمادگی و اعلام نظر کشتی گیران شرکت کننده در ساری به نظر می رسید در سایت اداره کل تربیت بدنی خبر از حضور یک داور در این رقابت ها داده شده بود. گویا آقایان می خواهند با علم کردن اعزام یک داور از اردبیل به رقابت های مختلف که خود آن هم می تواند قابل بحث باشد بر روی ضعف و عدم کارایی  هیات کشتی سرپوش بگذارند.

بر اساس اعلام رسانه های جمعی در رقابت های ساری تعداد 15 داور  از سراسر کشور مسئولیت قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند. مراجعه به سایت های ادارات کل  نشان می دهد که فقط در استان ما در ارتباط با حضور یک داور مانور داده می شود و این کار از جمله افتخارات کشتی استان قلمداد می شود.

باید گفت که داوری در کشتی یک شغل ،عشق و علاقه است که می تواند در کنار عشق به کشتی منافع زیادی از جمله اعزام به رقابت های خارجی و دریافت حق الزحمه قضاوت برای داوران را به دنبال داشته باشد. اینکه بیاییم و تلاش کنیم تا کمبود و ضعف های موجود در هیات کشتی و عدم کسب نتیجه مطلوب و یا حتی تثبیت وضعیت سه یا چهار سال گذشته را با مخابره کردن خبر های مختلف در ارتباط با قضاوت یک داور در  مسابقات سرپوش بگذاریم نوعی بی انصافی است . برای قضاوت داور هیج مدالی نمی دهند و هیچ داوری از سکوی افتخار بالا نمی رود و به خاطر داوری یک نفر امتیازی در جدول رده بندی به استان ها نمی دهند پس چرا این همه اصرار داریم که قضاوت یک داور را این قدر بزرگ جلوه دهیم و تلاش نماییم ضعف هیات را در پشت این گونه خبرهای سطحی پنهان نماییم.

مردم انتظار دارند مسئولین هیات کشتی استان بیایند و در جلسات هیات رئیسه و مصاحبه ها بگویند که در طول دو سال گذشته در رقابت های قهرمانی کشور،آسیایی ، بین المللی و جهانی در رده های مختلف سنی کشتی گیران اردبیل چه مدال هایی را کسب کرده اند. به جای پرداختن به این موضوع واقعا خنده دار است که وقت بیشتر جلسات هیات رئیسه به تعریف و تمجید داوری یک نفر بگذرد و اصل قضیه فراموش شود.

 

  نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

در سال روز گرامیداشت ولادت بزرگ پاسدار اسلام و سرور آزادگان جهان فرزندی دلاور از شهر حسینی و ولایتمدار اردبیل با کسب عنوان پرافتخار قهرمانی جوانان جهان در رشته وزنه برداری ، عیدی بزرگ و قابل توجهی به مردم قهرمان ایران اسلامی تقدیم کرد.

سعید محمدپوردلاور جوان غیور اردبیلی در کشور مالزی در سوم شعبان سال 1432برای مبارزه با پولاد سرد مقتدرانه قدم به میدان گذاشت و با مهار وزنه های سنگین بالاتر از کلیه حریفان قرار گرفت و سرود افتخار آفرین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سالن برگزاری مسابقات وزنه برداری جوانان جهان طنین انداز شد و سعید اردبیل با کسب سه مدال طلا با قرار گرفتن در سکوی قهرمانی اشک در چشمانش حلقه بست و در عید بزرگی چون سوم شعبان عیدی شایسته ای را به ملت قهرمان ایران تقدیم نمود.

قهرمانی محمدپور در این رقابت ها دل دوستداران ورزش وزنه برداری در سراسر کشور و دل مردم قهرمان اردبیل و علاقه مندان ورزش در این خطه را خوشحال کرد.اردبیلی ها همیشه در وزنه برداری حرف های زیادی برای گفتن داشته اند و بعد از درخشش و حاکمیت بی چون و چرای حسین رضازاده بر وزنه برداری جهان در طول بیش از یک دهه مردم این دیار در این رشته ورزشی به کمتر از قهرمانی و مدال طلا رضایت نداده و نمی دهند.

بعد از خداحافظی جهان پهلوان حاج حسین رضازاده از دنیای قهرمانی مردم اردبیل چشم امید خود ر ا به سعید علی حسینی دوختند و او را جانشین شایسته ای برای حسین رضازاده و فرزندی دلاور و افتخار آفرین برای اردبیل قلمداد کردند که متاسفانه مسئله دوپینگ و مطرح شدن این مشکل ، مردم این خطه را به نوعی از وزنه برداری دور کرد. اما آنها همچنان در انتظار آن بودند که فرزندی دیگر از بین فرزندان قهرمان این دیار قد علم نماید و پا به عرصه رقابت در وزنه برداری بگذارد و به نوعی زمینه آشتی دوباره مردم قهرمان پرور و قهرمان دوست اردبیل با وزنه برداری را فراهم نماید و این بار درست در ایام فرخنده ای که برای مردم حسینی و ولایتمدار اردبیل روزهای بزرگ و شادی آفرین است یعنی در اعیاد شعبانیه سعید محمدپور با مهار کردن وزنه های سرد و با آن عزم و اراده قوی خود امکان تحقق این امر را میسر کرد.

امروز وزنه برداری و موفقیت این جوان برومند اردبیلی در رقابت های جهانی در صدر اخبار استان قرار داشت. بعد از پخش این خبر از رادیو ورزش و سایت های خبری کسب عنوان قهرمانی جهان در سطح شهر اردبیل نقل محافل گردید .

درخشش سعید در این رقابت ها مهر تاییدی بر ادعای چندین و چند ساله کارشناسان ورزش منطقه زد. بالا رفتن وی از سکوی قهرمانی نشان داد همچنان که ادعا می شود اردبیل مهد استعداد هاست بدون شک اگر امکانات مورد نیاز در رشته های مختلف ورزشی فراهم گردد ، منیت ها و خودخواهی ها کنار گذاشته شوند و همه در حد توان و لیاقت و کارآیی خود در خدمت ورزش منطقه قرار گیرند ظهور چهره هایی چون محمدپور در بیشتر رشته های ورزشی دور از دسترس نبوده و نخواهد بود.

لزوم توجه به جوانان لایق،قدرتمند ، سزاوار و سرافراز اردبیل مهمترین پیام قهرمانی محمدپور در رقابت های جهانی وزنه برداری بود. او با کسب سه مدال طلای با ارزش اعلام کرد که مسئولین و آنهایی که بدون دلیل و مدر ک با ورزش استان قهر کرده و نسبت به آن بی تفاوت شده اند باید جوانان این خطه قهرمان پرور را مورد توجه قرار دهند و به ورزش نگاه ویژهای داشته باشند.

آنهایی که ورزش این دیار را به حال خود رها کرده و توجه به آن را گویا جزء وظایف خود به حساب نمی آورند لازم است برای پروراندن جوانان مستعدی چون محمدپور حمایت از ورزش و تلاش گران این عرصه را در دستور خود قرار دهند و با چهره ای شاداب ، روحیه ای مثال زدنی و با آغوشی باز در حمایت از ورزش استان گام بر دارند و با اهمیت دادن به ورزش انگیزه لازم برای روی آوردن جوانان به میادین ورزشی را فراهم نمایند و توجه به ورزش را در اولویت های کاری خود قرار دهند.

به هر حال در سوم شعبان امسال سعید کاری کرد کارستان . اقتدار کامل سعید در مهار وزنه ها و فاصله وی با دیگر رقبا این پیروزی بزرگ را برای دوستداران ورزش بسیار دلچسب نمود.

وی در حرکت یک ضرب 175 کیلوگرم و در حرکت دوضرب 210 کیلوگرم را مهار کرد و با مجموع 385 کیلوگرم و با اختلاف پنج کیلو نسبت به حریف روس و برنده مدال نقره این مسابقات در سکوی اول قرار گرفت.

سعید با مهار این وزنه ها در حرکت یک ضرب 10 کیلوگرم و در حرکت دو ضرب هفت کیلوگرم رکورد ایران در وزن 94 کیلوگرم را بهبود بخشید.

این موفقیت بزرگ وزنه بردار جوان و جویای نام اردبیلی را در گرامیداشت روزپاسدار و ولادت سرور آزادگان جهان به مردم ولایتمدار استان ،اداره کل تربیت بدنی ،اعضای پر تلاش هیات وزنه برداری استان و خانواده معظم شهدا و جانبازان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.|    
  نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

ماه میلاد سه پرچم دار عشق

دلبر و دلداده و دلدار عشق

ماه میلاد سه ماه عالمین

سید سجاد(ع)و عباس و حسین(ع)

روز جانباز و میلاد با سعادت علمدار کربلا بر همه عاشقان و دوستداران آن حضرت مبارک باد.

در چنین روزی فرصتی دست می دهد تا مردم قدر شناس و بزرگ ایران اسلامی از جانبازان سرافراز جبهه های نبرد جنگ تحمیلی تقدیر و تشکر نمایند.

جانبازان بزرگ مردانی هستند که با گذشتن از جان و حیات و زندگی خود به جامعه ما حیات دوباره بخشیدند. آنها با خون خود نهال انقلاب اسلامی ایران را آبیاری کردند و سینه های خود را در مقابل گلوله های دشمنان قسم خورده اسلام سپر کردند تا آسیبی به انقلاب اسلامی ایران وارد نشود.

جانبازان جان بر کف بر همه علایق دنیوی پشت کردند و آنچنان رابطه ای با آفریدگار بزرگ خود برقرار نمودند که از عظمت و بزرگی آن افراد عادی نمی توانند آگاه شوند و لذت جاودانی این ارتباط صمیمی را احساس نمایند.

جانبازان عزیز انقلاب اسلامی ، فرزندان قهرمان و غیور خمینی کبیر ،مریدان راستین و صادق مقام معظم رهبری ف عاشقان جان بر کف انقلاب اسلامی و مردم ولایتمدار ایران نمونه بارزی از ایستادگی، مقاومت ، پایداری ، ایثار و از خود گذشتگی بوده و با هر حرکت و رفتار خود درسی بزرگ به جامعه و نسل جوان ما می دهند.

جانبازان عزیز علیرغم تحمل مشکلات و درد ناشی از جانبازی ، همچنان خود را فدایی رهبر و انقلاب می دانند و حضور در صحنه های مختلف را وظیفه ای بس بزرگ قلمداد می کنند و عاشقانه و مخلصانه بر موفقیت و سربلندی نظام و انقلاب دعا می نمایند.

باید در مقابل این همه اراده ، عشق و فداکاری سر تعظیم فرود آورد و همیشه به یاد آنها بود. به یاد آنهایی که با آگاهی و شناخت در راه بزرگی که رهبریت آن با بزرگ مرد دوران ،خمینی عزیز بود قدم گذاشتند و قله های افتخار و بزرگی را یکی پس از دیگری فتح کردند و یاد و نام و خاطره خود را در طول تاریخ جاودانه نمودند.

این روز بزرگ بر همه جانبازان و عاشقان نظام و انفلاب اسلامی مبارک باد.

  نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

در سایت اداره کل تربیت بدنی استان اردبیل به نقل از توفیق کابلی مدیر کل تربیت بدنی استان اردبیل آمده است : تلاش برای میزبانی مسابقات مهم قهرمانی کشور و بین المللی  یکی از برنامه های این اداره کل در سال جدید می باشد. این گفته کابلی تقریبا یکی از خواسته های  دوستداران ورزش استان و یکی از نیازهای ورزش منطقه می باشد. برگزاری یک یا چندین دوره مسابقه مهم در اردبیل می تواند نتایج بسیار مطلوب و قابل توجهی برای ورزس استان داشته باشد . از هر علاقمند به ورزش اگر پرسیده شود که آیا برای میزبانی مسابقات مهم ورزشی اردبیل موافق می باشد یا نه مسلما جواب مثبت داده و برای تحقق آن اصرار و پافشاری می کند. اما میزبانی آبرومندانه و سرافرازانه مسابقات مهم نیاز به یک سری امکانات و شرایط خاص دارد که  در زیر به نمونه ای از آنها به اختصار اشاره می شود.

--نبود خوابگاه مجهزورزشی یکی از موانع عمده در میزبانی مسابقات است. سال هاست که به طرق مختلف از طریق رسانه های جمعی و در جلسات مختلف نسبت به ضرورت آن اشاره شده است ولی در چند سال گذشته گویا اراده ای برای احداث آن وجود نداشته است

فرصت های مناسبی برای احداث این خوابگاه از دست رفته است اما به راستی که وجود خوابگاه مجهز و مناسب برای تحرک و پویایی ورزش در مرکز استان لازم و ضروری است و این وظیفه رسانه ها و روسای هیات های ورزشی استان می باشد که در هر فرصتی این نیاز را به گوش مسئولان برسانند تا شاید فرجی حاصل شود و دل مسئولان به رحم آید و برای احداث خوابگاه ورزشکاران اقدام مناسبی انجام دهند.

--    نیروی انسانی عاشق به کار یکی دیگر از ضروریات میزبانی مسابقات مهم می باشد.برگزاری مسابقات مهم افرادی با تجربه ،عاشق به کار و ورزش ،آشنا به امور میزبانی و خوش برخورد و تلاشگر را نیاز دارد . در سال های نه چندان دور که مسابقات بزرگ قهرمانی کشور در اردبیل برگزار می شد جمعی عاشق به ورزش دور هم جمع می شدند و هر یک گوشه ای از کار را می چسبیدند و در نتیجه علیرغم کمبود امکانات میزبانی را با سربلنذی پشت سر می گذاشتند.

--     در اردبیل باید مسابقات آن دسته از رشته های ورزشی که در بین مردم و جوانان این منطقه از مقبولیت و محبوبیت برخوردار می باشند برگزار گردد.تجربه نشان داده است که میزبانی برخی از رشته ها نمی تواند در جذب تما شاگر به سالن های ورزشی موفق عمل نماید. بار ها دیده شده است که مسابقات قهرمانی کشور در برخی از رشته ها در سالن های خالی از تماشگر انجام شده است . اینگونه میزبانی مسلما نفعی برای ورزش استان ندارد. اگر مدیر کل تربیت بدنی می خواهددر سال جاری ، اردبیل در میزبانی موفق باشد و با برگزاری مسابقات متعدد سالن های ورزشی اردبیل  و بخصوص سالن های شش هزارنفری را مملو از تماشگر بکند باید مسابقات رشته هایی چون کشتی، وزنه برداری ، فوتسال،تکواندو،جودو و کاراته در اردبیل برگزار شود. بعنوان مثال اگر رقابت های قهرمانی کشوربزرگسالان کشتی آزاد و فرنگی با حضور قهرمانان نامی و ملی پوش در اردبیل برگزار شود بدون شک سالنی چون سالن مجهز پهلوان حاج حسین رضازاده در مقابل استقبال تماشاگران اردبیلی احساس شرمندگی می نماید.

--    حمایت مسئولین از اداره کل تربیت بدنی عاملی مهم و اساسی در میزبانی مسابقات مهم می باشد چرا که مدیر کل تربیت بدنی و همکاران وی به تنهایی قادر به میزبانی آبرومندانه نخواهند بود. در سال 90 همه باید با ورزش اردبیل آشتی بکنند . حاشیه های بی اهمیت و نگاه های شخصی و منفعت طلبانه را کنار بگزارند ، بر حکم صادره از سازمان احترام قائل شوند و دست دست اندرکاران ورزش استان را بگیرند تا ورزش اردبیل در مسیر تعالی گام بردارد و در این میان بتواند میزبانی مسابقات مهم را بر عهده بگیرد و موفق عمل نماید

 

  نوشته شده در  پنجشنبه نهم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

بعد از تعطیلات نوروزی و در آستانه گرامیداشت روز پرستار به طور اتفاقی نسخه ای از مجله زن روز را ورق زدم و مصاحبه همسر و دختر یک رزمنده قهرمان ، افتخار آفرین و به یاد ماندنی دوران دفاع مقدس را مطالعه کردم . هرجقدر در خواندن این مصاحبه دو صفحه ای جلو می رفتم بی اختیار برای وجود چنین زنان و مردانی بزرگ و بزرگوار بعنوان یک ایرانی احساس غرور می کردم. صحبت از جانبازدلاور امیر سرتیپ ابراهیم مهران راد بود.

امیر سرتیپ ابراهیم مهران راد جانباز سرافرازی است که سال ها بر روی تخت در گوشه ای از اتاق نفس می کشد و فقط در حال حاضر چشمانش قادرند به این سو و آن سو بروند. این رزمنده و جانباز سرافراز برای دفاع از دین و آیین و نظام و انقلاب و کشور خود جان بر کف در مقابل دشمنان ایران اسلامی ایستاد و از هیچ کوششی در جهت تحقق اهداف انقلاب کوتاهی نکرد و بر عهدی که با خدای خود بسته بود پایبند ماند و امروز نیز هر چند که بر اساس گفته های همسر و فرزندش نمی تواند حرف بزند ،حرکت کند و حتی عکس العملی از خود نشان بدهد اما همان گردش چشمانش نیز مسلما نشان اظهار رضایت از عملی است که در طول دوران دفاع مقدس انجام داده است.

در این مصاحبه نکته های بسیار ظریف و قابل توجهی است که نشان از عشق و ارادت دو شیر زن به نظام و انقلاب اسلامی و حمایت همه جانبه از همسر و پدری رزمنده و افتخار آفرین می باشد.

دختر این رزمنده ازدواج نکرده است و می گوید که با خدای خود عهد بسته ام که به پدرم خدمت نمایم. رابطه بسیار نزدیک با پدرم دارم .خیلی با او حرف می زنم ، درد دل می کنم ، همان یک قطره اشکی که از گوشه چشمانش پایین می آید نشان می دهد که بر حرف هایم گوش داده.

از دختر این دلاور مرد پرسیده می شود که آیا تا حال فکر کرده اید که پدرتان را به آُسایشگاه ببرید می گوید: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم کسی به پدرم دست بزند که مبادا سبب آزار پدرم شود. من عاشق پدر و مادرم هستم . شب وقتی می خوابم نفس هایشان را می شمارم ،تا صبح پرپر می زنم که مبادا اتفاقی بیفتد.

او می گوید:کارهای شخصی پدرم را بیشتر مادرم انجام می دهد اما در حمام کردن به مادر کمک می کنم . دوست ندارم کسی زخم های بستر پدر را ببیند و اگر روزی به درجه شهادت نایل شدند اجازه نمی دهم جز خودم کس دیگری او را بشوید.

وی از صبر و استقامت و ایثارمادرش تجلیل می کند و می گوید: مادر زینب زمانه است.

انسان های مخلص،آنهایی که برای سربلندی و سرافرازی این نظام تلاش کرده  و خون داده و زندگی خود را در طبق اخلاص نهاده و به ندای بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران لبیک گفته و در برابر دشمنان ایستادگی نموده و ذره ای از اعتقادات خود عقب نشینی نکرده اند بزرگانی هستند چون امیر سرتیپ ابراهیم مهران راد که نامشان و یادشان و حتی اراده و از خود گذشتگی همسر و فرزندانشان برگ های زرینی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

انسان وقتی چنین مصاحبه هایی را می خواند بدون شک در قبال این همه ایثار ،صبر، تحمل و بزرگواری سر تعظیم فرود می آورد و به ایرانی بودن و مسلمان بودن خود افتخار می کند.

مگر تاریخ می تواند حرف ها و سخنان همسر و فرزند یک جانباز دلاور و قهرمان چون امیر سرتیپ مهران راد را فراموش نماید . مگر دشمنان و بدخواهان این نظام و انقلاب می توانند حتی گوشه ای از اینهمه ایثار و فداکاری را پاک نمایند و مگر می توان به راحتی از کنار اینهمه ایستادگی ، صبر و عشق و علاقه به انقلاب و  نظام و رهبر انقلاب عبور کرد.

جانبازان عزیز و خانواده های بزرگوار آنها سرمایه های بزرگی برای نظام و انقلاب محسوب می شوند. آنها بزرگانی هستند که تکریم و احترام آنها برای همه ایرانی های مسلمان و آزاده واجب و ضروری است. در برابر اراده و بزرگواری و صبر و تحمل همه جانبازان سرافراز و مردان رشید جبهه های نبرد حق علیه باطل سر تعظیم فرود می آوریم و بر وجود همه آنها افتخار می کنیم و با نیایش و توسل به درگاه احدیت شفای عاجل برای جانبازان و سلامتی و تندرستی برای خانواده آنها و پرستاران و همراهان آنها آرزو مینماییم

 

  نوشته شده در  پنجشنبه نهم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

اولین دوره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد جوانان با شرکت 8 تیم برتر جهان در شهر پلایون کشور آلمان برگزار شد و تیم کشتی آزاد جوانان جمهوری اسلامی ایران با سه پیروزی مقابل تیم های ترکیه ، آلمان و گرجستان و یک شکست  در مقابل روسیه به مقام سوم رسید.

شکست تیم ایران در مقابل روسیه، علیرغم کسب نتیجه مساوی 4-4 از سوی فیلا و کادر اجرایی مسابقات اعلام شد و به نظر می رسد این امر چندان با روح قانون مطابقت نداشته باشد . هر چند که این تصمیم برگزارکنندگان مسابقات مورد اعتراض فدراسیون کشتی و کادر فنی روبه رو شد ولی فیلادر یک اقدام عجیب حق ایران اسلامی و جوانان شایسته و با آینده را ضایع کرد تا بر همگان آشکار گردد که در این تشکیلات بویی از عدالت به مشام نمی رسد.

بعد از بازگشت تیم ملی ، اداره کل تربیت بدنی استان اردبیل خبری را بر روی سایت خود قرار داد که با نگاه اول خواننده را به تفکر مجبور می کرد.متن خبر نشان از استقبال پر شور از یکی از داوران اعزامی به این رقابت ها داشت .با همان نگاه اول خواننده فکر می کرد در رقابت های کشتی جام جهانی جوانان دلاوری از استان بر روی سکوی قهرمانی قرار گرفته است که خبر استفبال پر شور آن بر روی سایت اداره کل قرار گرفته  ولی وقتی در ادامه دستگیرمان می گردد که استقبال از یک داور کشتی بوده است انسان می ماند که چه بگوید و به بانیان چنین استقبالی چه چیز هایی سفارش نماید.

معمولا رسم بر این است که علاقمندان برای استقبال از قهرمانان ، مدال آوران و افتخار آفرینان رقابت های مهم بین المللی و جهانی روی به فرودگاه ها می آورند اینکه داوری که از استان که در آستانه بازنشستگی است و از طرف فدراسیون و در نوبت خود به این رقابت ها اعزام شده است در برگشت جرا و چگونه اینجنین با تبلیغات مواجه می شود خود جای سوال دارد.

دوستداران کشتی استان علاقمند به این می باشند که در فرودگاه های استان از قهرمانان و دلاوران کشتی استان استقبال نموده و حلقه های گل بر گردن آنها به اندازند . همچنان که در سال های نه چندان دور در ورودی های شهراز قهرمانان و فرزندان غیور خود چون احد پازاج،احد جوان صالح، حمید صمدی ، مرحوم جابر عباس زاده ، علی خوشطینت علی اشکانی و..... استقبال کرده اند. در دوره ای که نمی توانیم در کشتی حرفی برای گفتن داشته باشیم با علم کردن برنامه استقبال از یک داور می خواهیم سرپوشی بر ضعف های خود بگذاریم و جالب است که برای این کار هم تبلیغ می کنیم .

تمامی دوستداران ورزش بر این امر آگاهند که اعزام داوران بین المللی کشتی به رقابت های جهانی ، آسیایی و بین المللی با رعایت یک سری علل و عوامل از سوی کمیته داوران فدراسیون و به نوبت صورت می گیرد و خوشبختانه ریئس هیات کشتی استان یکی از نمایندگان داوران کشتی در کمیته داوران بوده و به این صورت زمینه یرای اعزام های بیبشتر وی فراهم بوده و است.

بدون شک اعزام یک داور از استان به مسابقات قهرمانی جوانان جهان افتخاری برای ورزش اردبیل محسوب می شود ولی همه دوست دارند در کنار اعزام داور در جمع هشت نفری تیم ملی نیز حداقل یک قهرمان از منطقه ما عضویت داشته باشد و با دستی پر به میهن برگردد و مورد استقبال دوستداران قرار گیرد.

کشتی اردبیل با حرف زدن و ادعا کردن ره به جایی نمی برد . آمار و ارقام و کسب عناوین در میادین مختلف داخلی و خارجی می تواند ادعای فعالیت های شبانه روزی را به اثبات برساند و ما امیدواریم که کشتی اردبیل چنین باشد و حداقل در سال جاری جوانان و نوجوانان این منطقه موجبات سربلندی و سرافرازی ورزش استان و منطقه را فراهم نماید.

اگر عمری  باقی باشد در آینده وضعیت داوری کشتی استان و عدم توجه به برخی از داوران جوان و گلایه آنها از تشکیلات هیات کشتی و توجه بیشتر به برخی از نور چشمی ها را مرد بررسی قرار خواهیم داد.

 

  نوشته شده در  یکشنبه پنجم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

اینکه کشتی فرنگی اردبیل در سال های نه چندان دور قطبی بزرگ در ورزش کشور بوده حرفی بی پایه و بی اساس نبوده و نیست. درآن سال ها کشتی فرنگی اردبیل در اوج پرواز می کرد و عرصه را برای دیگر استان ها و رقبای خود تنگ می نمود .در اختیار داشتن همزمان 7 وزن از اوزان تیم ملی کشتی فرنگی کاری بزرگ و بی سابقه ای بوده است که در سال های یاد شده توسط کشتی گیران جوان، متعصب ، جنگنده ، تکنیکی و کم توقع اردبیلی رقم خورده است. در آن سال ها مربی بزرگی چون یعسوب جوان صالح با انگیزه ای بالا و هدفی متعالی در کشتی فرنگی این کشور دست به سازندگی و قهرمانپروری زده بود و الحق با تحویل چهره های بزرگ و مطرحی چون احد پازاج ها،جوان صالح ها،خوشطینت ها، مرحوم عباس زاده ها، صمدی ها، جدی ها و دهها چهره مطرح و پرتوان، نامی نیک و بزرگ از خود در تاریخ کشتی و ورزش این کشور به جای گذاشت. بعد از کناره گیری جوان صالح و عدم توجه به تیم های پایه و نوجوانان و به دنبال کناره گیری این قهرمانان خلاء بزرگی در کشتی فرنگی اردبیل ایجاد شد که علیرغم تلاش های انجام یافته تا کنون این خلاء از بین نرفته و کشتی فرنگی اردبیل نتوانسته است به آنچه که استحقاق دارد برسد و بار دیگر با پرورش نوجوانان و جوانان در راه پیشرفت و توسعه گام برداردو برخی از اوزان تیم ملی را به خود اختصاص دهد و دل دوستداران و هواداران کشتی اردبیل را شاد نماید.

اینک کار کشتی فرنگی اردبیل به جایی رسیده است که حتی نمی تواند در سطح رده های مختلف سنی تیم ملی نماینده ای داشته باشد و برای این کار دل خوش نماید.

شاید عده ای بگویند که افشین بیابانگرد که گاهی وقت ها به اردوی تیم ملی دعوت می شود از استان اردبیل است . این ادعایی درست می باشد که افشین نمونه ای از جوانان با استعداد و افتخار آفرین این منطقه می باشد که سال هاست ساکن کرج بوده و تمرینات خود را در آن منطقه و زیر نظر مربیان آن شهر پشت سر می گذارد. در همین یک ماه اخیر تیم کشتی فرنگی ایران به مسابقات مهمی چون جهانی ،مسابقات بین المللی و تیم جوانان به رقابت های آسیایی و تیم نوجوانان به مسابقات جام پیروزی ترکیه اعزام شده اند ولی سهم کشتی اردبیل از آنهمه اعزام صفر بوده است و باز شاید عده ای بگویند که در جهانی آلمان داوری از اردبیل بعنوان نماینده استان حضور داشت. بدون شک حضور یک داور اردبیلی از این منطقه در این رقابت ها که در عین حال نماینده داوران استان ها در کمیته داوران فدراسیون کشتی است برای جامعه ورزش استان افتخار محسوب می شود اما بحث ما بر سر این موضوع است چرا کشتی فرنگی اردبیل این روز ها در هیجیک از رده های سنی حرفی برای گفتن نداشته و حتی در رقابت های مختلف قهرمانی کشوربه افتخاری قابل توجه دست نیافته است. دعوت مقطعی از برخی کشتی گیران به اردو و در نهایت حذف آنها نمی تواند نشان دهنده همه استعداد ها و توانایی های کشتی استان باشد.مردم دوست دارند کشتی فرنگی اردبیل چون سال های نه چندان دور حرف های زیادی برای گفتن در میادین مختلف داشته باشد. مردم اردبیل علاقمندند ببینند که چگونه جوانان این منطقه از سکوهای افتخار بالا می روند و گویا برای تحقق این آرزو باید در انتظار بمانند.

هر چند که در دو سال اخیر ادعا می شود که توجه به جوانان و نوجوانان در دستور کار هیات قرار داشته و برای پشتوانه سازی تلاش می شود ولی خروجی این ادعاها که همانا درخشش و کسب مدال در رقابت های مختلف می باشد چیز قابل توجهی دیده نشده است.

موفقیت کشتی  فرنگی اردبیل نهایت آرزوی دوستداران ورزش و کشتی منطقه می باشد و امید است با تلاش و کوشش همه علاقمندان صادق ، بی ریا و بی تکبر، کشتی در مسیر تعالی و پیشرفت قدم بر دارد و به افتخارات قابل توجه دست یابد.

  نوشته شده در  جمعه سوم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 

تیم ملی امید ایران در بازی دور برگشت مقدماتی المپیک لندن در ورزشگاه آزادی و در برابر 10 هزار تماشگر علاقمند در برابر تیم ملی عراق دو بر هیچ شکست خورد و با حذف از این مسابقات آرزوی فوتبال ایران برای رسیدن به المپیک چهل ساله شد.

در روز پنجشنبه دوم تیر ماه سال 90 ناکامی دیگری بر ناکامی های چند ساله فوتبال ایران افزوده شد و علاقمندان به فوتبال را بهت زده کرد و مهر تایید دیگری بر سوء مدیریت موجود در ورزش و فوتبال ما زد.

چه کسی جوابگوی این شکست است و چرا در این دو روز اکثر مسئولین از جواب دادن به سئوالات خبرنگاران در این مورد شانه خالی کرده اند و هر یک به نحوی ، دیگری را در این شکست  مقصر قلمداد کرده اند.

فدراسیون فوتبال در این شکست مقصر بزرگی است که باید ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد .نقش کمیته ملی المپیک در این آبروریزی چه بوده است .بازیکنان و ورزشکاران این تیم با آنهمه ادعا که به نوعی پهلوان پنبه های فوتبال این کشورند نا چه حد در این شکست مقصر بوده اند، کادر فنی و سرپرستی تیم در این رابطه چه نقشی را بازی کرده اند و گناه این مردم علاقمند چیست که باید بنشینند و در سایه درایت ،مدیریت ،لیاقت ،سزاواری، صداقت و یکرنگی جمعی شکست دیگری را شاهد باشند و اشک از چشمانشان جاری سازند و آنگاه مسئولین محترم با خونسردی و گاهی با بی تفاوتی با این قضیه برخورد نمایند.

هنوز یادمان نرفته است که بعد از کناره گیری غلام پیروانی از سرمربیگری تیم امید ماهها کشمکش بین فدراسیون و کمیته ملی المپیک برای انتخاب سر مربی برقرار بود و روزها و ماهها  فرصت های طلایی را از دست دادیم تا امروز زانوی غم در بغل بگیریم و افسوس روزها و ایام از دست رفته را بخوریم.

سرمربی تیم امید در آستانه دیدار با تیم ملی عراق انتخاب می شود بازی های تدارکاتی فقط در دیدار با تیم سوریه خلاصه می شود و بدتر و بی شرم تر از همه دو اخطاره بودن یکی از بازیکنان ایران در هاله ای از ابهام قرار می گیرد و به او اجازه بازی در دور رفت داده می شود تا پرونده بی کفایتی و بی لیاقتی مسئولین فوتبال کشور کامل و کامل شود.

فوتبال ایران روزگار بسیار بدی را سپری می کند حاشیه در آن  حرف اول را می زند و بسیاری از کارها بدون حساب و کتاب و دور اندیشی و برنامه ریزی صورت می پذیرد که نتیجه این همه هنر نمایی شکست های متوالی است که نصیب فوتبال ما میشود و جالب آن است که آقایان مسئول خم بر ابرو نمی آورند و همچنان بر ماندن خود در قدرت اصرار و پا فشاری می کنند.

آنهایی که در قالب تیم امید در دور برگشت در مقابل تیم عراق قرار گرفتند اکثرا از بازیکنان لیگ برتری فوتبال کشور بودند. بازیکنانی که خود را شایسته حضور در تیم های بزرگ دنیا می دانند ، بازیکنانی که ادعای آنچنانی داشته و برای خود قیمتی بالاتر از بزرگان فوتبال دنیا قایل اند و آنگاه در یک میدانی چون دیدار با عراق نمی توانند همانند ادعاهایشان بزرگی بکنند و بازی خوبی به نمایش بگذارند و پیروزی را در آغوش بگیرند و راه رسیدن به المپیک را هموار نمایند اما این بازیکنان از فردا چنان ادعای بزرگی می کنند که برای پیوستن به یک تیمی رقم میلیاردی طلب می کنند و قیافه حق به جانب می گیرند گویا  قله های افتخار جهانی و بین المللی را فتح کرده اند و چنان طلبکار می شوند که بزرگان ورزش این کشور آنچنان برخورد تمی نمایند.

فوتبال ما راه خود را گم کرده است. در مسیری غیر از مسیر مستقیم قدم بر می دارد،مدیریتی که بر آن حاکم است نمی تواند پاسخگوی نیازهای موجود باشد، فوتبال ما دستاویزی برای سیاستمداران و غیر فوتبالی ها شده است ، فوتبال ما به میدانی برای قدرت نمایی و بهره برداری های سیاسی شده است و تا این سیاست و این روش بر آن حاکم است باید در انتظار شکست های دیگری نیز بود.

فوتبال ما باید به دست اهلش سپرده شود، فوتبال ما لازم است در راه پیشرفت و تعالی از استقلال کامل بهره ببرد و تحت تاثیر این و آن نباشد تا بتواند رضایت دوستداران خود را فراهم نماید.

شکست تیم فوتبال امید ایران در برابر عراق شکست همه برنامه ها و سیاست های مسئولین فدراسیون  در قبال این ورزش پر طرفدار بود. حذف تیم ملی امید ازمسابقات مقدماتی المپیک حذف و بی اعتباری همه ادعاهای مسئولین فوتبال کشور بود . باید برای داشتن فردایی بهتر در فوتبال کشور یک خانه تکانی اصولی در مدیریت آن به وجود آیدتا مایه امیدواری گردد.    

  نوشته شده در  جمعه سوم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط عاشق ورزش  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM